Trochu jiná láska...

5. září 2011 v 15:41 | Ufonek |  Něco z mé duše...
Nadpis mluví za vše ;)
Kreslení…malování… To je pro mě vše… jedním tahem štětce se dá vyjádřit jak se člověk cítí. Je to jako dětské hřiště kde se dá všelijak vyhrát. Miluju to. Miluju tužky, voskovky, suché uhly. Barvy jimiž se maluje na plátno. Tomu se říká umělec. Třeba takové to když smícháte barvy a kydnete to na plátno. To si říkáte jaká je to blbost ale, má to něco do sebe. Třeba tím chtěl malíř vyjádřit svou aktuální náladu. Třeba chtěl vyjádřit jaký smutek už v sobě dlouho držel. Jaké trápení ho trápilo… a nebo naopak jak moc byl šťastný že žije život jaký žije. Ale taky je možné že už prostě nemá co dělat a tak ho napadlo vyzkoušet něco nového, nepoznaného. Jedině tak dosáhneme toho nejvyššího cíle který jsme si položili. Vím že já asi nemám budoucnost a to čeho chci v životě dosáhnout je právě malířství. Chci převzít štafetu po mém dědovi. Chci to protože kdo by ho pak následoval když jeho syn toho nechal. A co já? Jeho vnučka? Obdivuji ho, dokáže udělat tváře takové jaké bych chtěla jednou vystihnout já. Takové jaké doopravdy jsou a dává obrazu život. Taková díla bych chtěla tvořit taky. Ale bůhví jak to vše dopadne a já neskončím pod mostem. Už kdysi mi říkal že by byl rád kdyby to někdo po něm převzal a pokračoval v tom co on nedokončil. Chtěla bych se toho ujmout. Chtěla bych pokračovat v jeho dílech.
I kdyby to měl být třeba jen lineart který načrtl jak já ráda bych to za něj dokončila. Jak já ráda bych byla kdyby mi dovolil něco s ním nakreslit. Protože zbývá tak strašně málo času, zbývá málu času na zlepšování. Protože nikdy člověk neví kdy tomu druhému dojde svůj čas zde na zemi. A on už ho má vážně málo. Ale i přesto toho v životě tolik dokázal. Ocenění stříbrného vlka za to, jaký je. Za to jak v životě konal svá rozhodnutí. Moudrá,ovšem.
Kreslení, mnoho lidí nechápe tento pojem a musím říct že ani já nechápu jak někdo může vystihnout přesné rysy obličeje. Taky bych to chtěla, snažím se zlepšovat a mnoho lidí mi říká že je to vážně úžasné.Ale já si to nemyslím, nejenom protože mám ještě co zlepšovat ale taky proto že já to vidím svýma očima a vidím na tom tolik chyb co bych potřebovala zlepšit. Vidím to,vidím zřetelně který črt tam vůbec neměl být a kolik tahů bych tam měla zvýraznit a naopak přidělat. Nesnáším když mi někdo dává falešné naděje, kdyby mi to nevyšlo na gympl chci jít právě na výtvarku. Málem jsem vyletěla do stropu a skákala tři metry vysoko když mi máma oznámila že by mě dala na grafickou. Kreslení na počítači, to bych chtěla. To je můj sen. Nechápu jak někdo stejně starý jako já to může tak zvládat, říká se že pokud s tím dlouho pracujete tak si na tablet zvyknete ale nevím, mě by to asi nikdy nešlo a proto raději zůstanu u tvrdé tužky s kterou lze lehce ovládat a vystihnout to co chci.
Právě se přede mnou válí tolik ceruzek různého typu a různé měkkosti. Různé barvy se mi míhají před očima. Byl to pro mě šok když jsem se dozvěděla že mám cinestezii. Ale naopak mám pocit že jsem něčím jiná od ostatních, že se liším, že jsem zvláštní. Protože tohle má tak jeden člověk z tisíce… Možná někteří z vás ani pořádně neví co je to. Je to že vidíte před sebou různé barvy či tvary například pod tóny vidíte barvu, já to mám u času. Je to zvláštní… Jednou bych to chtěla nakreslit přesně tak jak to vidím před očima, například tu zelenou neděli, je tam tolik čar které prostě vidím vnitřním okem a ani za boha to nedokážu nakreslit vlastní rukou. Co já bych za to dala. Nazvala bych to třeba dny v týdnu, prostě čas. Měsíce, roky, týdny, dny, včerejšky, pozítří. To vše vidím tak jasně a zřetelně. Jenomže, prostě to nejde, i když si vezmu sebevětší nářadí stejně to nedokážu. Proč?
Jenom díky kreslení se dokážu tak skvěle odreagovat snad ještě víc než u volejbalu. Jen tehdy si můžu dělat co chci protože to je můj vlastní prostor fantazie který mi nikdo nevezme. Kdo kreslí ten mi může porozumět a kdo ne tak to nikdy nepochopí. A proč? Protože neznáte ten pocit kdy vás napadne myšlenka a vy ani nemusíte múzu zatahat za šos a už sháníte něco čím se dá psát a na co se dá tvořit. I kdyby to mělo být dřevo stejně vyjádříte svůj pocit. Stejně vyjádříte to co jste chtěli i kdyby to nevypadalo přesně podle vašich představ stejně to uděláte protože vás k tomu něco doslova nutí. Když je kreslíř zamilovaný, kreslí páry, srdce,amory. A věci tomu podobné a k tomu patří i slzy. Je to tak, já tohle například momentálně kreslím dost hodně protože tak se zrovna cítím. V mých představách se rodí stále nové návrhy které bych ráda vytvořila ale zatím na to ještě nemám odvahu něco takového zvěčnit na papíře. Ale jednoho dne vyjádřím svůj názor. Jednou rozliji barvu života a dám té kresbě ten pravý šmrnc aby vypadalo že to bylo kresleno s citem a vášní… a…lásce k tomuto zvláštnímu projevu sebe. Pokaždé když něco citově nakreslíte vložíte do toho kousek sebe, kousek svého srdce. Já chci v životě něčeho dosáhnout ale pomalu mi tento sen mizí před očima, protože pomalu pochybuji že se mi to povede ale vždy když mě někdo pochválí za to co dělám tak se mi to znovu objeví. Ale všichni mě chválí čím dál tím víc a mé sebevědomí se nachází kdesi hluboko pod zemí a já mám pocit že se mi ho už nepodaří vyhrabat. Ale pomáhá mi s tím jedna velice důvěřivá osoba a pro mě velmi důležitá která mi pomáhá každým dnem,znovu a znovu i když třeba přes zprávy. Ale vždy se na mne zářivě usměje, tím mi ho vždy trochu dodá a já vím, že tentokrát se mi to povede a ne že ne!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Naruta-chan Naruta-chan | Web | 5. září 2011 v 21:38 | Reagovat

nádherné :-)

2 Nana357/Sisa357 Nana357/Sisa357 | 6. září 2011 v 12:07 | Reagovat

krásne

3 Dell Dell | E-mail | Web | 6. září 2011 v 18:18 | Reagovat

kawai :-)

4 ~Hellequinassasin ~Hellequinassasin | Web | 6. září 2011 v 21:25 | Reagovat

ďakujem za pochvalu *_*

5 Deidara miu Deidara miu | E-mail | Web | 7. září 2011 v 14:28 | Reagovat

rozumím tomu.. každému slovu rozumím! myslím že máme společné sny děvče ;) společné názory na tu nádhernou ,srdce naplňující činnost! I já pochybuju o tom jestli se dostanu tam kam chci :D je to zvláštní... vyjádřila jsi to překrásně.. já bych to lépe neřekla :) a ještě jednou ti musím říct že kreslíš nádherně a myslím si že ty toho dosáhneš! :)

6 marketa251996 marketa251996 | Web | 14. září 2011 v 16:29 | Reagovat

Moc se mi to líbilo :-)  ;-)

7 Mikeira Mikeira | 5. listopadu 2011 v 16:25 | Reagovat

Myslím, že tě chápu... ikdyž já nekreslím (v tom fakt dobrá nejsem XD) ale strašně ráda píšu, ikdyž to nikde nezveřejňuju ani nemám blog, dávám to číst jen jedné osobě a je to fakt nezapomenutelný pocit, když se jí to líbí a mě taky. Prostě je to pro mě nejlepší způsob, jak se vyjádřit a stačí napsat jen citát nebo básničku a na deprese je to lepší než čokoláda :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama