Amanogawa 4

24. července 2012 v 23:00 | Ufonek |  Amanogawa

Od této události uběhlo jen pár dní. Ale i za těch pár dní stihli Ino s Itachim zorganizovat zájezd. Byl v plánu výlet na hory, lyžovačka. Ino totiž zijstila, že Sai neumí lyžovat a to byla dobrá záminka pro to, trávit s ním čas. Itachi jí nadšeně pomáhal, jelikož Sakura dokonce ani nevěděla co jsou to lyže, tak jí hned jedny velkoryse koupil a vybral si za to daň v podobě polibků. A na to všechno donutil dívat se Sasukeho. Tomu to bylo nepříjemné, bolelo ho to. Ke štěstí mu nepřidal ani fakt, že jeho blonďatá přítelkyně se od něj poměrně distancuje a už to mezi nimi není jako bývalo. Ale aby nekazil partu a protože pohlehl Sakuřiným smutným očím, souhlasil, že pojede taky. A ptáte se, jak mohou jít na hory lyžovat v teplém ročním období? Ale jděte, jsme v roce 2054, tady je možné všechno. No, téměř všechno, ale obrovská zastřešená pohoří nejsou žádnou raritou. Je to vlastně plechový kužel vysoký až do nebe, ve kterm je udržováno stále zimní klima. Přístroje zařizují sněžení, vánice, ale i slunečné dny. A hlavně, nikdy netající sníh. Toto letovisko je opravdu obrovské, Itachi s Ino objednali ubytování v tom nejlepším, středisko Yuki. Není ale nejlevnější, a tak nastal problém s otázkou peněz u našich dvou ´mimozemšťánků´.
"Víte no... my na to nemáme, promiňte." Oba dva sklopili hlavy a raději mrkali do země, než by se měli dívat do těch zmatených očí.
"Ale prosím vás, my to zacálujem, tak už pojďte." Domluvili se Ino s Itachim a vedli si své hosty (jakožto Ino Saie a Itachi Sakuru) do horních pokojů čekajících jenom na ně.
"Kdy chcete jít na svah?" Zeptal se Sasuke nevinně, cítil se trapně, jako nějaký křen těchto dvou mladých párů. Teda Ino se Saiem ještě nebyli oficiální, ale Sasuke tušil, že přece jenom se k něčemu takovému schiluje.
"No, asi za půl hodiny, než si vybalíme a tak, viď?" Podíval se Itachi pohledem na Sakuru a ona jenom letmě přikývla, ani nevěděla co je to svah, nic takového na Konoze totiž neměli.
"Dobře." Sasuke porozumněl, měl soukromý apartmán naproti Itachimu a Sakuře. Jen klel, doufal, že v noci nebudou slyšet žádné vzdechy z protějšího pokoje. Tak moc si přál, aby Sakura nechala být Itachiho, ani nechápal, co na něm vlastně vidí.

Jakmile si nový páreček vybalil, už stáli všichni nastoupení v hale s lyžema a hůlkama. Teda, až na jednu výjimku, Itachi třímal jako správný frajer v ruce snowboard. Postavil se do čela výpravy a zavelel:
"Hurá k vleku!" načež ve svých lehkých snowboardových botách vyrazil, Ino a Sasuke hned za ním. Sai a Sakura se tvářili vyděšeně. Ta podivná věc, co měli na noze, vypadala jako přístroj na amputaci končetin, co mají doma na Konoze. Netušili, jak s tím chodit a lyže jim připadaly neuvěřitelně těžké. Jen tam tak stáli a dívali se na vzdalující se záda svých přátel. Sakura se tedy odhodlala, a udělala první krok. Druhý, třetí...šlo jí to celkem dobře. Ale kde končila dlážděná cesta a začínal sníh se stala nehoda. Růžovláska v červené kombinéze asi dupla moc silně, a noha se jí propadla nejmíň dvacet centimetrů pod bílou peřinu. Noha nebyla jediná, co se jí do studených krystalků zabodlo, odnesl to i její nosánek. Lyže její trajektorii nemilosrdně následovaly a praštili nebohou zelenoočku do pravé ruky. Vykřikla bolestí.
"Sakuro!" ozval se Sai, klekl si na čtyři (připadalo mu to jako bezpečnější alternativa pohybu vpřed) a vydal se k ní. Stejně u ní ale byli dřív tři zkušení sjezdaři.
"Zlato, jsi v pořádku?" klečel Itachi u své dívky a hladil ji po tváři. Vyprostil ji z díry, zatímco Sasuke zvedal růžovlásce ze země lyže a hůlky. Ino se zatím prosmykla kolem nich, popadla Saie za ruku (donutila ho stoupnout si na nohy) a pelášila s ním dopředu.
"Postarejte se o ni, my se Saiem jdeme napřed!" křikla ještě přes rameno. Ptáte se, jak černovlasý mimozemšťan dokázal na sněhu chodit? Inu, on spíš vlál za blondýnkou, než aby šel po svých. Teď ale zpátky k bratrům.
nenamítala.
"Sasuke prosím tě, vezmeš jí nářadí, viď?" Pospíšil si Itachi s psíma očkama, i když Sasuke na tady tohle moc není, co by pro růžovlásku neudělal. Itachi jí vzal na ruce a šel pohodlně k vleku. Mezitím ho zelenoočka nejméně stokrát musela ujišťovat, že jí vážně nic není a nic jí nebolí, nebyl to totiž zrovna hezký pád.
Uchiha mladší tedy popadl hůlky a lyže a vydal se pajdavě za nimi, v tomhle momentu by Itachimu nejraději ukousl hlavu. Dělat si z něj sluhu, no jo, na to ho užije.

"Tak jsme tady. Není to tak těžký, co?" Zeptal se jí Itachi když stáli vstříc celé sjezdovce.
"Až na ten pád na začátku vleku." Povzdychla si, ale jinak nic nenamítala.
"Však já ti říkal, že si na to nemáš sedat. Ale vysvětluj to amatérovi, co?" Zeptal se a přitáhl si ji k sobě, načež znovu políbil. Sasuke měl co dělat aby Itachimu jednu nevrazil, ale teď, když spolu právoplatně chodili neměl s tím co dočinění, raději jen nevinně přihlížel.
"A teď tě naučíme jezdit, Sasuke můžeš jet jestli chceš." Neznělo to moc jako aby se rozhodl, byla tam i špetka toho dominantního tónu, který říká, že ho tu už nechce vidět ani minutu. A tak se Sasuke spustil, dělal schválně co největší carvingové obloučky, aby viděl na dvojici. Itachi jel na snowboardu
před Sakurou a držel ji za ruce, aby nespadla. Ne, že by snad zabránil naprosto všem pádům, jedou se dokonce stalo, že se svalili oba a chvíli se kutáleli, než konečně znovu stoupli na nohy.
Sasuke polkl několik nadávek a překonal horu žárlivosti, vysokou jak Mount Everest. Schoval se za strom a nechal ty dvě cukrující holubičky, aby ho předjeli. Když mu zmizli z dohledu a on si konečně vzpomenul, že je tady někde i Ino se Saiem a že by se mohl přidat k nim, spozoroval je. Byli na druhé straně sjezdovky, a leželi na sobě ve sněhu. Lyže měli odepnuté a položené vedle, aby nesjely dolů. Přilby se nacházely na stejném místě, aby nebránili svým majitelům v intimních dotecích rty na tváři. Mladší Uchiha se hluboce nadechl vzduchu, zbrunátněl v obličeji a přejel svah na šírku za dvěma hříšníky. Nevšimli si ho, ani když je při zabrždění ohodil sněhem.
"Jak se vám lyžuje?" zeptal se kousavě.
"Sasuke! To je ale překvapení! Víš, ono Sai spadl, tak jsem se kutáleli a kutáleli, až jsem se nějak dokutáleli sem." posadila se a nevinně zamrkala blondýnka. Černovlásek s porcelánové bílou kůží jen přikyvoval, ale nijak provinile se netvářil a ani necítil. Ino mu totiž říkala, že je to naprosto normální a k lyžování to patří. Pomyslel si, že se sjíždění svahů po tomto asi stane jeho koníčkem. Je to velice...příjemné.
"Ano, a pak nějaká neviditelná síla přitiskla tvou namalovanou držku na tu jeho že?" křikl Uchiha. "No...asi a-ano." zčervenala Ino.
"Nehraj to na mě, takováhle věc neexistuje." Sai už se nadechoval, že prozradí, že u nich na ´Ekvádoru´ takovýhle přístroj mají, používá se ale k čištění WC. Říkají mu všehocuc. Sem směřovaly mimozemšťánkovi myšlenky a vůbec si nevšímal, že přímo před ním se rozpoutává hádka. Hádka za účelem rochodu.
"A co když exi-" Už už chtěla namítat, ale Sasuke tomu udělal ráznou přítrž.
"Nic takového neexistuje, stejně jako naše láska existovala jenom chvíli a pak ihned vyprchala, prostě vyhasla, nejdřív jsem si myslel, že bych s tebou chtěl strávit celý život, ale není tomu tak, i když jsem dokonce koupil snubní prsten, ty ses dřív začala tahat tady s tímhle..." Neměl dokonalé adjektivum pro použití na takové černovlasého skrčka se sněhobílou tváří a očima bez pocitů a lesku.
"Nežárli Sasuke." Ušklíbla se na něj.
"Cože? Já..." Neměl slova, došla mu jako krmelec.
"Ne, to není ten důvod. Copak si myslíš, že nevidím jak se díváš na tu růžovlasou husu? Jenomže máš problém, ta teď nebude tvoje, randí s tvým bratrem a můžu ti vyčíst z očí, že tě to pěkně sere! Ale nevylévej si svou zlost na mě, já nejsem ta příčina, proto bude lepší, když se asi staneme jenom přáteli." Dokončila. Sasuke chvíli přemýšlel, co jí má na to říct, až se zarazil, všechno co řekla, byla bohužel pravda. Nebude jeho ani kdyby chtěl, poněvadž teď jí mám ve své moci ten jeho sprostý bratr. Povzdychl si.
"Tak dobrá, omlouvám se za způsobené potíže." A sklesle dojel až dolů. Chvíli se posadil na místní lavičku a začal přemýšlet nad svým hloupým životem. Nedokáže ani přimět dívku, aby se do něj zamilovala, co má tedy dělat? Má se před nimi přetvářet a žít s nimi dál ten svůj úžasně růžový život? Né, takový Sasuke ani náhodou nehodlal být.


Přišla mu esemeska od Ino, že mu nechce kontaminovat vzduch oxidem uhličitým vydechnutým z jejích plic, a proto že se i se Saiem stěhují do hotelu na druhé straně střediska. To znamená, že už se téměř jistě nepotkají. Omluvila s emu za spůsobené potíže, napsala že láska je slepá, pro věci k němu na přestěhování si přijde za dva týdny a popřála hezký zbytek pobytu. Černovlásek aštvaně třísknul hůlkou do stromu. Mrzela ho ta zrada, ale možná je tohle lepší, než aby musel blondýnce lámat srdce tím, že by se zamiloval do Sakury. Sakura...láska je slepá, jeho bývalá přítelkyně má pravdu. Přemýšlel, kde teď asi je. Rozhodně jezdí na tomto svahu, Itachi ji nemůže vzít na nic těšího, nezvládla by to a pokud tak učinil, po návratu na hotel ho zabije. Rozhodl se na ně počkat dole u vleku. No nečekal dlouho.

Zbytek dne strávil jako křen mladému zamilovanému páru. Chtělo se mu skoro zvracet z těch medových slovíček, co se Itachimu valily z pusy jako lavina. Ptal se sám sebe, co tady vlastně dělá. Když ale usedl po třetí jízdě na lanovku vedle Sakury a bylo mu umožněno se jí nenápadně dotýkat, dokonce pomoct jí sesednout ze sedačky, uvědomil si, že to ona mu brání odjet. Sico o tom neví, ale...on ji má rád. O to větší bolest mu způsoboval fakt, že není jeho. Že patří jeho bratrovi. Tomu namachrovanému frajírkovi se snowboardem. Však se mu to prkno jednou vymstí.
___________________________________
No ano, po 150 letech další díl, tak jak se vám líbil? :)
Psáno s Katou-chan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shizue Asahi Shizue Asahi | Web | 25. července 2012 v 11:50 | Reagovat

krásný dil :) moc se mi líbil :)

2 Hinako Hinako | Web | 25. července 2012 v 15:24 | Reagovat

prosím o další pokráčko  a prosím a aby bylo co nejdřív !! Děkuji :-)  :-)  :-)

3 Shiki-chan Shiki-chan | Web | 25. července 2012 v 18:20 | Reagovat

krásný ×D chvilku mi trvlo než jsem si na to vzpoměla, ale jo už asi vím co to je ×D fakt dobrý :) další díl co nejdříve prosím :)

4 Synthia Synthia | Web | 25. července 2012 v 22:01 | Reagovat

není to dvojsmysl :D Fakt je to rozotmilý žlutý ptáček! :D Jmenuje se Hibird .P :D

5 siruka siruka | 26. července 2012 v 11:35 | Reagovat

no  pani  chudak  Itachi :-D Sasanek  mu  ji  urcite  ukradne 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama