Smaragdový vějíř 1

13. března 2013 v 3:00 | Ufonek |  Smaragdový vějíř
V ulicích vládl strach, nejistota, to vše pod pokličkou a zahaleno do metrů hedvábí, posypáno pozlátkem...Byla tu však i místa, kde člověk mohl nalézt spásu a nějakým způsobem se odreagovat v této děsivé době. Města obydlená lidmi s teplými plápolajícími ohni dodávají pocit domova.
Domy lehce zdobené napovídaly, že za nimi se jistě budou skrývat velmi zábavné společnice. Bylo to zvláštní a přece jen se oči upoutávaly dost často.
Muž v lehké zelené uniformě do jednoho takového zrovna vešel. Sebevědomým pohledem se prodíral přes veškeré pohledy ostatních. I když se na něj usmívali ze všech stran, on se byť jen jedinkrát neusmál. Někoho hledal.


"A Sasuke! Vítejte, skončila vám služba?" zeptal se postarší muž ve stejné uniformě, jakou měl černovlasý mladík, jen na ní bylo pověšeno více medailí.
"Ano, pane." odpověděl mladík svému nadřízenému. Dům gejš ve čtvrti Plovoucích leknínů byl vyhledávaným místem japonské armády. Když zrovna vysoce postavení muži nemuseli velit jednotkám jdoucím na smrt, zašli si za trochou odpočinku a povyražení za prvotřídně školenými společnicemi. Dívkami, již se válka ještě nedotkla a které jsou schopny jim pomoci zapomenout na kruté boje, kterým musí členové armády přihlížet. Sasuke Uchiha, mladý a úspěšný velitel se právě vrátil z Číny, kde dohlížel na západní frontu. Už dlouho nebyl doma, po celou tu dobu, kdy byl obklopen jen válečnými mapami mu něco chybělo. Nebo spíš někdo.

Usadil se vedle staršího muže a ze slušnosti se poklonil gejše, která mu přinesla tácku s čajem. Vůbec nevěnoval pozornost tomu, jak dívka s útlýma černýma očima prováděla nalévací rituál. On chtěl vidět dva smaragdy. Dívku s velkými, zelenými kukadly. Tu, která ho již při první návštěvě zaujala. Kdo ví, jestli si na něj po těch dvou měsících ještě vzpomíná...?
A pak ji uviděl, bylo to, jako když pohlédnete na něco, co jste viděli a myslíte si, že jste to poznal, ale vůbec to tak nebylo. Znovu ho překvapila, vešla odhrnutým závěsem, který za sebou znovu poslušně zatáhla a pokračovala přímo k němu. Na sobě měla utáhlé růžovo-bílé kimono s růžemi. Na Sasukeho se koukala zpod dlouhých černých řas. Její oči - namísto toho, aby se do něj zabodla čerň, tu pro něj byla sytá olivová. Vždy se mu líbily její oči.
"Sakuro, posaď se." Poručil muž oděn stejně jako Sasuke. Černovlasá dívka tak udělala. Bílá křídová tvář, namalované rty a upravené vlasy jí dodávaly zvláštní nádech.
"Rád vás zase vidím." Pozdravil jí černovlásek a zavrtal do ní své onyxové oči. Její rudé rty se jí zkroutily do náznaku úsměvu.
"Neměl byste se na mě takhle dívat, pane." Promluvila líbivým melodickým hlasem.
"Ale my se přece známe." Potvrdil tak svůj zarytý pohled. Ona nadzvedla jedno ze svých tmavých obočí.
"Promiňte, ale myslím, že ne." Odvětila a uchopila do rukou černou ornamentovanou misku s horkým čajem.
"Smím se napít?" požádala slušně. Jako gejša nesměla dělat nic, co nedělal její zákazník. Ostatní gejši se na ni dívali pohoršeně, že si vůbec dovoluje vzít do rukou misku určenou pro dva významné válečníky. Sasukemu se ale její povaha a nevázanost líbila. Nebylo to poprvé, co se vymkla striktním pravidlám gejš. Je ale pravda, že mu vrtalo hlavou, jak to, že je jí ještě povoleno navštěvovat večírky a bavit hosty, když očividně nemá dostatečnou kvalifikaci. Nebo se odmítá držet nesepsaných zákonů. Ať to bylo cokoli, nemohl si pomoc a usmál se.
"Samozřejmě, poslušte si." pobídl ji a co nejpřívětivěji se na ni usmál. Gejša, která mu čaj nalévala, se nenápadně kousla do rtu, což bylo znakem žárlivosti. Nechápala, jak si taková rebelka zaslouží poctu společností vojáka.
"Děkuji." usrkla si jasmínového čaje a spokojeně zamručela.
"Mimochodem Sakuro, my jsme se přeci už viděli. Proč mi nepovíte, co se zde dělo po dobu mé nepřítomnosti." otočil se Sasuke na dívku s červenými ozdobami zapletenými ve vlasech.
"My jsme se opravdu viděli?" chvilku na něj přemýšlivě koukala a nakonec luskla prsty, až gejša v modrém kimonu vedle ní, co bavila generála, nadskočila.
"Ano, máte pravdu. Vy budete pan Manamoto." a práskla první jméno, které jí přišlo na jazyk.
"Nejsem." její chování ho začínalo pomalu mrzet. Jistě, její oči byli uchvacující...byla to ale snad jediná gejša, kterou kdy neuchvátil on. Každá v čtvrti přeci znala jeho jméno. Jeho pověst přátelského společníka a žádoucího mladíka ho předcházela.

"Jmenuji se Sasuke Uchiha." připomenul se jí ještě jednou.
"Ach ano, odpusťte." uklonila se ze slušnosti a omluvně mu nalila misku čaje "Všichni japonci vypadají stejně." zamumlala si něco pro sebe, on to ale zaslechl. Překvapeně zamrkal, ale nechal to být. Chtěl si plně vychutnat společnost dívky, jejíž oči mu vězely v hlavě po celou dobu jejich odloučení.

Neměli valnou nutnost povídat si o každé kravině, Sasuke spíš bedlivě sledoval její pohyby a činnost těch nádherných očí. Žádná je nemá jako ona. Všechny jsou stejnotvárně černé. Také tvar obličeje měla trošku jiný, ale vždy ladně splynula mezi gejši.
Bavili se nenuceně a Sakura se každou chvíli usmívala.
"Čím jsem vás rozesmál tentokrát?" Zeptal se a též nahodil poloúsměv. Ona na něj upřela svůj zelený pohled.
"Vaší vtipností, pane." Pokrčila rameny a misku s horkou tekutinou si lépe stočila do klína, jenže i to malé pootočení stačilo k tomu, aby se jedna nezbedná kapka dostala ven a stekla po její jemné ruce. Sykla, když pocítila horkost z opaření.
"Jste v pořádku?" Jako normální host by se tím jistě neměl zaobírat. Ale tolik si zvykl na její přítomnost, že měl nějakou zvláštní potřebu se o ni neustále starat a chránit ji. Nebo po tom alespoň toužil.
"Jistě." Opáčila bez jakéhokoliv náznaku emocí, kdežto uvnitř se ohlížela, zda někdo neviděl tuto chybu.
Chybu, klopýtnutí, důkaz její nemotornosti. Důkaz, že ona není řádná gejša, jako dívky s černýma očima kolem ní. Že je jiná. Člověk by si řekl, proč se takováto nešikovná dívka dala na dráhu gejši. Snad kvůli těm uchvacujícím očím, možná. Která zatím uchvátili nejen Sasukeho.
"Sakuro, co kdybyste nám zatančila." pobídl ji starší muž sedící vedle našeho černovláska. V duchu mu děkoval, on by se nikdy neodvážil požádat tu krásku o cokoli jiného, než čálek čaje. Cítil k ní respekt. Ale na její tanec se těšil. I když neuměla předvést čajový obřad, v tanci s vějíři se jí nikdo nevyrovnal.
"Je-li to vaše přání." Usmála se a koukla na dívku nalevo od sebe, ta byla oděná v zlatém kimonu. Zelenoočka ji oslovila, aby ji doprovodila k tanci hrou na šamisen, a poté si vytáhla z lemu kimona dva pečlivě složené vějíře a pevně je uchopila. Stoupla si doprostřed místnosti a pustila se do práce s vějíři smaragdové barvy, které ladily k jejím očím. Vypadalo to, že majitelé okiji si jsou vědomi jejích předností a nebojí se na ně upozornit. Když tak přehazovala vějíře z jedné ruky do druhé a kreslila jimi smyčky ve vzduchu, Sasuke si pomyslel, že ona je to, co mu po celou dobu chybělo. Netušil, čím ho ta dívka přitahovala, ale toužil to zjistit. Za každou cenu.
_________________________________
13.3. 2012 3:00 psycho co? :D ale ne, máme prázdniny (yeees), doufám, že se kapitola líbila, píšu s Katou-chan
Teď je místo pro vaše NÁZORY! :)
jo a tato povídka bude NEPRAVIDELNÁ :-)
EDIT 13.3. 12:02 : NOVÝ COVER :-)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Cherry Cherry | Web | 13. března 2013 v 6:48 | Reagovat

Je to fantastické!Dobrý nápad! :-) Už se těším na další díl :-D

2 itasaku15 itasaku15 | Web | 13. března 2013 v 7:00 | Reagovat

Výborní diel už sa teším na pokračovanie.

3 yuki-chan yuki-chan | 13. března 2013 v 10:12 | Reagovat

prekrasne :-)

4 michyseji michyseji | Web | 13. března 2013 v 11:04 | Reagovat

niekde som sa síce strácala ale fakt dobrá kapitulovka :ň

5 BB20 BB20 | 13. března 2013 v 16:24 | Reagovat

Pěkný díl, těším se na pokračování! :-)

6 misaki misaki | 13. března 2013 v 19:02 | Reagovat

Sakura válí..!! :D povedlo ses vám to holky.. ;) :-(

7 Tia Zealot Crystalvoyager Tia Zealot Crystalvoyager | Web | 25. března 2013 v 6:49 | Reagovat

Nyááá! Boží boží boží!!! :) Nádherně si vybarvila to prostředí, ve kterém se to odehrává, to se mi fakt páčilo =)) A jak si ho Sakura nepamatovala, chudáček Sasuke :-D Už asi vím, kam míříte, a moc se mi to zamlouvá ^_^ Až doujdu ze školy, vrhnu se na další díl :D
BTW: Tai, tak jsem si tě přidala na ten facebook :D Nelekni se, kdyby se ti tam objevila nějaká Gabriela :D :-D

8 Neri Dupre Cavallone ^^ Neri Dupre Cavallone ^^ | E-mail | Web | 3. dubna 2013 v 20:39 | Reagovat

Tahle povídka se mi moc líbí :) Mám docela ráda prostředí domů s gejšami apod., takže postupně budu povídku číst, i když nemám tolik času :/

9 :DD :DD | 26. září 2013 v 20:57 | Reagovat

Krásná povídečka :DD Moc pěkná...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama