Zatmění - první část - Slunce

8. srpna 2013 v 11:47 | Ufonek |  Zatmění
"Proč myslíš, že bych měl jít na lov ryb? Vždyť to je tak zastaralé." Chechtal se můj přítel, když jsem mu navrhoval, jaké soutěže by se ještě mohl zúčastnit. Byl nový rok, zima se proháněla ulicemi a v Japonsku byly velké slavnosti. Nový rok měl přijít už za necelých třicet minut. Všichni byli natěšení, podnapilí, ale já nebyl ani jedno z toho. Jasně, měl přijít nový rok, hurá, ale...abych pravdu řekl, moc mě to nevzrušovalo.

Raději bych býval byl v mém prostorném domě, zachumlaný do peřin s nějakou dobrou knížkou v ruce, na stole hrnek horkého mléka. Ano, tak jsem si představoval můj ideální večer. Místo toho tu trčím někde v zimě, skoro se klepu jak ratlík. Tato zima se vážně vyvedla, téměř mínus dvacet, byl jsem rád, když jsem mohl usrkávat horkého punče.
Jediné, co mě tu drží je společnost. Přátelé. Rodinu jsem ztratil, bratr se někde potlouká v zahraničí. S tím pomyšlením jsem se zamračil, nikdy jsem ho neměl příliš v lásce.
Pohlédl jsem na své kamarády. Byli jsme v takovém kroužku ze čtyř. Byl jsem tu já, po mé pravici se kroutil Naruto, naproti němu stála tmavovlasá Hinata a naproti mě stála... Ano, byla to Ino. Holka, která je do mě zamilovaná už více než tři roky. Jo, zkoušel jsem to s ní, ale ne, nebyla prostě můj typ. Naruto říká, ať už si konečně někoho najdu, že jsem příliš sám, ale já čekám... zatím se neobjevila dívka, ke které bych byl tak otevřený, abych jí svěřil mé srdce. Otřásl jsem se a pevněji sevřel kelímek s nápojem, který už taky pomalu chládl.
Sice žijeme v moderní době, ale ještě nevymysleli nic tak levného, aby to uchovalo tekutiny teplé. Tedy, pokud sebou nechcete vláčet termosku. Pohlédl jsem k nebi. Nikdy obloha nebyla čistší, hvězdy se na ní třpytily jako démanty, měsíc jasně zářil, co chcete víc? V mé hlavě se provokativně ozvalo "teplo", ale úspěšně jsem to ignoroval.

Podíval jsem se na své přátele. Jeden přes druhého právě něco živě pokřikovali, nějak jsem neměl zájem se do toho míchat. A tak jsem se dál nechal unášet vlastními myšlenkami.

"Jdeme blíž k ohňostroji?" To byl snad první rozumný návrh, který Naruto tuto noc pronesl. Všichni přikývli a už už odcházeli, aniž by se zeptali na můj souhlas, pokrčil jsem rameny a vydal se za nimi. Asi až po třech minutách debaty, se na mě konečně někdo otočil a počkal. Jo, byla to Ino. Dlouhovlasá blondýna s modrozelenýma očima. Kde kdo by s ní rád chodil, ale jak už jsem říkal, není to můj typ. A ona mi, i přes to, že už jsem jí říkal, že je to marné, zůstávala věrná.
"Užíváš si to, Sasuke?" Usmála se na mě a potom hlasitě kýchla, jelikož jí nějaká neposlušná vločka vletěla do nosních dírek.
"Ale jo." Odpověděl jsem, abych ukojil její touhu po informacích. Abych pravdu řekl, vážně mě to tu nudí a byl bych raději někde doma. Ale to jí přece nemůžu říct, to je jasný.
"To jsem ráda." Znovu jí přes rty přelétl úsměv. Zbytek cesty za lepším místem k pozorování ohňostroje proběhl mlčky, tedy, co se alespoň mě a Ino týče. Naruto ještě celých dalších pět minut do chudiny Hinaty něco hustil.

A pak už to přišlo. Hodiny na velké věži začaly zvonit o sto šest. Půlnoc. Všichni se na sebe s jásotem vrhli a začali klást druhým přáníčka na srdce.
"Šťastný nový rok 1 009 203!" Rozléhalo se všude. Jen jsem se ušklíbl a oplatil Hinatě její přání.
A pak už to znáte, dlouhé veselení až do sedmi hodin do rána.

Všichni už jsme byli utahaní, a i když já jsem skoro nic nepil, měl jsem pocit, že já jsem byl nejvíc.
Zívnul jsem si.
"Hele, nemělo by už náhodou vycházet Slunce?" Podotkl jsem s očima upřenýma na oblohu. Když jsem se podíval na ty holomky, jenž šli asi tři metry za mnou, usoudil jsem, že nějaké racionální debaty od nich očekávat asi nemůžu. Za chvíli jsem odbočil a v tu chvíli mi bylo jedno, co s nimi bude. Šel jsem se domů vyspat.

A jak jsem řekl, tak jsem učinil.

O pár hodin později mě vzbudil nějaký křik zvenčí. Pohlédl jsem z okna a co mě zarazilo, měl jsem za to, že bylo ráno, ale světlo stále nebylo. Třískl jsem pěstí do stolu, čímž jsem shodil ovládání a televize se pustila. Bylo to spíš něco vznášejícího ve vzduchu, bylo to tenké a mělo to speciální snímač, takže ať jste byli, kde jste chtěli, vždy se to obrazem otočilo na vás.
"Skandální zjištění, že Slunce z nějakého nevysvětlitelného důvodu nesvítí, prošetřují už i specialisté, vydávající se do záhadného kosmu. Veškeré sondy, jenž se právě pohybovaly ve vesmíru jsme zkontrolovali, ale nebylo na nich nic vidět. Proto toto zásadní řešení." Vysvětloval redaktor přímo ze svého čalouněného křesla. Podíval jsem se do rohu obrazu, toto je živé vysílání. Podivil jsem se a trošku otevřel ústa. Nikde nebylo nic vidět, je jen otázkou času, než lidem dojdou veškeré zásoby energie na svícení. Chytnul jsem se za hlavu a vzal si pár nejdůležitějších věcí. Vyšel jsem na ulici.

Lidé zběsile utíkali z jedné strany na druhou, aniž by jim v hlavě rotovalo nějaké alternativní řešení, které by teď mohli uplatnit. Na velkých světelných tabulích se zatím nic neobjevovalo, jen ta samá informace, kterou jsem si už vyslechl.
"Občané!" Zaburácel hlas naší známé Hokage. Stočil jsem pohled znovu tak, odkud se hlas linul. Na tabuli, ne na reproduktory. Hlas města se sjednotil, hučení aut přestalo, aby naslouchalo.
"Jsme v krizové situaci, ani já nevím, co by se s tím dalo dělat. Vím jen tohle, Slunce zastínila nějaká obrovská hvězda - Nova." Odmlčela se. "Pracuje se na plánu, jak tento problém odstranit, ale-" Najednou se obraz přerušil, místo něj se z té obrazovky ozývalo známé chrčení a šedý monitor značil, že to se do provozu jen tak nehodí. Vytáhl jsem z kapsy mobil a ihned jel do kontaktů.
Vaše baterie je vybitá. Ne, proč zrovna teď?! Zaklel jsem a strčil aparát zpátky do kapsy. Kéž bych jen mohl kontaktovat Naruta. A pak jsem to uviděl, z nebe se snášely svítící body. No, svítící, abych to upřesnil, hořící... Chvíli jsem jen tak mžoural a až pak mi došlo, vždyť to jsou meteority!
______________________________________________________
Celkem nudná kapitola já vím :) ale příště snad bude záživnější :3
Líbí se vám? ^^
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 sasusakurosedimitriskolanoci sasusakurosedimitriskolanoci | Web | 8. srpna 2013 v 13:46 | Reagovat

Zájímavé :D

2 yuki-chan yuki-chan | 8. srpna 2013 v 16:22 | Reagovat

není to vůbec zlé :D

3 Jiraja-san :D Jiraja-san :D | 8. srpna 2013 v 17:15 | Reagovat

tesim sa na pokracovanie :-)

4 Barca Barca | 8. srpna 2013 v 20:34 | Reagovat

Tesim se na pokracovani.Jinak se mi to moc libilo :-D

5 Zuzanka Zuzanka | Web | 8. srpna 2013 v 21:49 | Reagovat

skvělé.. rychle pokráčko.. nemůžu se dočkat.. :-D

6 sima sima | 8. srpna 2013 v 23:14 | Reagovat

Super!

7 Aki-chan Aki-chan | Web | 9. srpna 2013 v 14:02 | Reagovat

Naozaj podareni dielik.

8 Nikadena Nikadena | Web | 10. srpna 2013 v 11:16 | Reagovat

Tý jo! To vypadá zajímavě ;)

9 Isabell Isabell | 10. srpna 2013 v 15:03 | Reagovat

Super! O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama